tips.jpg

CYKLOVÝLET NA KOKOŘÍNSKO

Všechny tipy na výlety
CYKLOVÝLET NA KOKOŘÍNSKO

Vydejte se na cyklovýlet na pomezí Ústeckého a Středočeského kraje do oblíbené turistické oblasti Kokořínsko. Výlet je dlouhý lehce přes 40 km a zvládnou ho i středně zdatní cyklisté.

Výlet začína v Hněvicích, kde je možné zaparkovat nebo se sem dopravit vlakem. Přímo v Hněvicích se napojíte na cyklotrasu 8249. Ta vás povede nejprve přes most do Štětí a poté trochu náročnějším stoupáním do obce Stračí. Ze Stračí se pak držte žluté turistické trasy, která vás nejdříve dovede k zajímavé Mariánské kapli a poté i k jeskyni Mordloch, kterou údajně dříve obývali loupežníci. Žlutá vás dále provede okolo mnoha skalních útvarů a reliéfů. Zajímavé jsou např. reliéfy Had, Sfinga a také Harfenice. Dále vás žlutá trasa nasměruje do vesničky Želízy, kde určitě navštivte místní turistické lákadlo, kterým jsou Čertovy hlavy. 

V obci Želízy se poté napojíte opět na cyklotrasu 8249, která vás po asi po 12 km přivede na Mělník. Krásné město na soutoku Labe a Vltavy je velmi oblíbeno mezi turisty. Navštívit můžete místní zámek, městské podzemí nebo kostel sv. Petra a Pavla s vyhlídkovou věží. Moc pěkný výhled je také z Vrázovy vyhlídky kousek od kostela nebo z terasy přímo pod kostelem.

Na Mělníku se napojte na Labskou stezku a po proudu řeky Labe se vraťte zpět do Hněvic. Cestou se můžete občerstvit např. v Restauraci Na Knížecí nebo v občerstvení U Stodoly.

Trasa:  Hněvice - Štětí - Stračí - Mordloch - Želízy - Liběchov - Mělník - Dolní Běřkovice - Horní Počaply - Hněvice. 

Délka výletu: 42 km; Stoupání: 290 m Klesání: 290 m

Přesná trasa na mapy.cz.