tips.jpg

DO KOPCŮ ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ

Všechny tipy na výlety
DO KOPCŮ ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ

Poznejte na kole krásnou krajinu Českého středohoří na pravém břehu Labe mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem. Výlet je celkem náročný a měří 42 km. Odměnou Vám bude projížďka po hezkých lesních cestách a třeba i krásné výhled z rozhledny Varhošť.

Pro milovníky výšlapů a cyklovýletů po lesních stezkách je v Českém středohoří k dispozici několik vedlejších cyklotras. A po jedné z nich vede i tento tip na výlet. Z Litoměřic nejprve dojeďte po Labské stezce do Libochovan, kde se napojte na cyklotrasu č. 3057. Ta stoupá od Labe do kopců Českého středohoří až do výšky přes 560 metrů nad mořem. Během stoupání se cestou můžete zastavit na Kalvárii s krásnou vyhlídkou Tři Kříže, v obci Kamýk se zříceninou hradu, na Plešivci s ledovými jámami a suťovou strání nebo na rozhledně Varhošť. Ze sedla pod Varhoštěm vede trasa přes Ovčárnu a pak už sjíždí dolů do Ploskovic, kde je možné si prohlédnout zámek s krásnou zahradou a taky se občerstvit v místní kavárně Café Páv. Z Ploskovic do Litoměřic Vás pak dovede cyklotrasa č. 3066. Pokud Vás kopce Českého středohoří unavily na tolik, že už se domů trmácet nechcete, tak se v ubytujte v Litoměřicích třeba v Grandhotelu SALVA, v Penzionu Dubina nebo v hostelu U sv. Štěpána.

 

Tipy na občerstvení během cyklovýletu:

  • Občerstvení U Koníka – Žalhostice
  • Občerstvení U Přívozu – Velké Žernoseky
  • Hospůdka Hlinná
  • Café Páv – Ploskovice
  • Biskupský pivovar U sv. Štěpána – Litoměřice
  • Radniční sklípek - Litoměřice

 

Délka výletu: 42 km; Stoupání: 714 m, Klesání: 714 m
Trasa: Litoměřice – Libochovany – Kamýk – Hlinná – Babiny I – Ovčárna – Staňkovice – Myštice – Ploskovice – Žitenice – Litoměřice

profil