tips.jpg

NA KOLE PO STOPÁCH HOUSE OF LOBKOWICZ - ZÁMEK ROUDNICE NAD LABEM

Všechny tipy na výlety
NA KOLE PO STOPÁCH HOUSE OF LOBKOWICZ - ZÁMEK ROUDNICE NAD LABEM

Vydejte se na kole podél Labe za památkami roudnického rodu Lobkowiczů. Náš seriál tipů Vás zavede na několik zajímavých míst, které jsou spjaty s rodem Lobkowiczů a které je možné navštívit v rámci cyklovýletu.

Druhý díl na kole podél Labe za památkami roudnického rodu Lobkowiczů vás zavede do Roudnice nad Labem.  Místní zámek je označován jako čtvrtý největší barokní zámecký objekt v České republice, tento zámek s více než 200 místnostmi vybudovaný na románských základech sloužil jako hlavní knížecí a vévodské sídlo rodiny Lobkowiczů.  Dnes se v zámeckém podzemí rozprostírají sklepy vinařství Zámek a vinařství Lobkowicz Roudnice. Navštívit doporučujeme letos inovovaný prohlídkový okruh, který otevírá dříve nepřístupné prostory, popisuje těžký osud zámku v průběhu 20. století a uvidíte zde i kulisy hollywoodských filmů ověnčené Oscary. Na cestu si pak můžete koupit jako pěkný suvenýr místní víno.

Až do Roudnice dorazíte, tak nejdříve navštivte Informační a dopravní centrum Podřipska, kde si můžete uschovat kola a načerpat cenné turistické informace.

https://www.lobkowicz.cz/roudnice