tips.jpg

VÝLET DO OPARENSKÉHO ÚDOLÍ S POMOCÍ CYKLOBUSU

Všechny tipy na výlety
VÝLET DO OPARENSKÉHO ÚDOLÍ S POMOCÍ CYKLOBUSU

Využijete speciální autobusovou linku, která vás vyveze pod Kletečnou a podnikněte pěkný výlet do Oparenského údolí. Výlet je možný zrealizovat v období kdy jezdí Cyklobus i pro pěší do Českého středohoří. V roce 2023 jezdí tato linka v sobotu a v neděli od 29. dubna do 3. září. Cyklovýlet je vhodný i pro méně zdatné cyklisty a rodiny s většími dětmi.

Nastupte na cyklobusovou linku i s kolem v Roudnici nad Labem či v Litoměřicích a nechte se dovézt pod Kletečnou. Odtud se vydejte se na cyklovýlet přes Hrušovku a Chotiměř do krásného Oparenského údolí. To je dlouhé asi 5 km, vede podél Milešovského potoka a dříve se zde nacházelo několik mlýnů. V jednom z nich, v Černodolském mlýně, se můžete občerstvit.

Přes Oparenské údolí vás cyklotrasa 25 dovede do Malých Žernosek a dále k Labi. Po alternativní trase 2A dojeďte do Lovosic, kde se můžete občerstvit v LovoCafé nebo navštívit místní Vyhlídku U Zámečku. Z Lovosic využijte přívoz do Píšťan, kde se napojíte na hlavní trasu Labské stezky. Ta vás pak dovede do Litoměřic nebo až do Roudnice nad Labem.

Jízdní řád cyklobusu i odkaz pro rezervaci místa

Trasa:  Kletečná - Hrušovka - Chotiměř - Oparnské údolí - Malé Žernoseky - Lovosice - Píšťany (přívozem) - Litoměřice (případně až do Roudnice)

Délka výletu do Litoměřic: 19km; Stoupání: žádné :) Klesání: 310 m

Přesná trasa do Litoměřic na mapy.cz.

Délka výletu do Roudnice nad Labem: 37 km; Stoupání: žádné :) Klesání: 315 m

Přesná trasa do Roudncie nad Labem na mapy.cz.