tips.jpg

VÝLET PODÉL DVOU ŘEK

Všechny tipy na výlety
VÝLET PODÉL DVOU ŘEK

Cyklovýlet podél dvou řek vede nejdříve podél Ploučnice a poté podél Labe. Výlet je dlouhý cca 80 km a je plánován jako celodenní. Výlet je možné zrealizovat v období, kdy jezdí cyklobus a je vhodný spíše pro zdatnější cyklisty.

Cyklobus i pro pěší do Českého středohoří jezdí každý víkend od 30. 4. 2022 do 4. 9. 2022. Kapacita je omezená, a tak si své místo můžete i rezervovat. Jízdní řád, rezervační formulář a další podrobnosti najdete zde.

Využijete speciální autobusovou linku a nechte se vyvézt do vyšších poloh na pravém břehu Labe, do obce Mukařov v nadmořské výšce téměř 600 metrů. Do cyklobusu nastupte ve městě Litoměřice a asi 40 minut vystupte v Mukařově. Odtud vás čeká asi 11 km po vedlejších silnicících. Většina tohoto úseku je z kopce, tak si užijete sjezd a po pár minutách jste u Ploučnice. Ve Starém Šachově přejeďte most a napojte se na cyklotrasu č. 15 - Cyklostezka Ploučnice. Ta vede přes Františkov do Benešova nad Ploučnicí, kde můžete navštívit státní zámek Benešov nad Ploučnicí, který je označován jako perla saské renesance. 

Z Benešova jeďte dále podél řeky až do Děčína. Z Děčíná už se držte značení Labské stezky a přes Velké Březno, Ústí nad Labem a Velké Žernoseky se vraťte zpět do Litoměřic. Našlapáno budete mít asi 80 km :) Pokud pojedete na elektrokole, tak můžete na trase výletu využít několika nabíječek, které vznikly z projektu Nabíjíme elektrokola.

Trasa:  Litoměřice - Mukařov (cyklobusem) - Verneřice - Merboltice - Starý Šachov - Benešov nad Ploučnicí - Děčín - Ústí nad Labem - Litoměřice 

Délka výletu: 80 km; Stoupání: 235 m, Klesání: 666 m

Přesná trasa na mapy.cz ZDE.

 

Část tohoto výletu jsem natočili jako tip na výlet s pořadem cyklotoulky. Najdete ho jako druhou stoupu v seznamu videií ZDE.