tips.jpg

Z ÚSTÍ ZA BRÁNOU ČECH

Všechny tipy na výlety
Z ÚSTÍ ZA BRÁNOU ČECH

Vydejte se z Ústí nad Labem objevovat krásné výhledy na krajinu Českého středohoří a údolí Porta Bohemica. Výlet je dlouhý 48 km a vede nejdříve po vedlejších cyklotrasách, kde si vyšlápnete i pár kopců. Cestu zpět si pak užijete na rovince po Labské stezce. Výlet zvládne každý aspoň středně fyzicky zdatný cyklista.

Vydejte se z Ústí nad Labem objevovat krásné výhledy na Portu Bohemicu, zvanou též Brána Čech. Nejprve v Ústí nad Labem vyšlápněte k Větruši a poté pokračujte po cyklotrase č. 3090 a následně č. 3092 a č. 3091. Cestou se zastavte na některé z krásných vyhlídek, jako jsou Skály, Skalky nebo rozhledna Radejčín. Pokračujte dále již mimo značení cyklotras do obce Kletečná a dále do Chotiměře. Poté je to již jen kousek do malebného Oparenské údolí. Zde se zastavte na oběd či občerstvení v restauraci Černodolský mlýn a poté pokračujte po cyklotrase č. 25 k Labi. Cestou se ještě můžete zastavit ve vinařství sv. Tomáše v Malých Žernosekách. Z Malých Žernosek se díky přívozu dostanete na Labskou stezku u obce Velké Žernoseky. Pak už pohodlně po rovince skrz Portu Bohemicu zpět do Ústí nad Labem. Tam můžete svůj výlet zakončit v Pivovaru Na Rychtě, kde Vám jistě zachutná jejich Mazel. Pivo, které patří mezi certifikované produkty regionální značky České středohoří. V pivovaru Na Rychtě je i hotel, tak si svůj pobyt můžete prodloužit i přes noc.

 

Tipy na občerstvení během cyklovýletu:

  • Hotel a restaurace Větruše – Ústí nad Labem
  • Restaurace U Becků – Dubice
  • Černodolský mlýn – Oparenské údolí
  • Občerstvení U Přívozu – Velké Žernoseky
  • Cyklokemp Loděnice – Brná – Ústí nad Labem
  • Labská bašta – Ústí nad Labem
  • Pivovar a hotel Na Rychtě – Ústí nad Labem
  • KoloCafé - Ústí nad Labem

 

K absolvování výletu je nutné využít přívozu v Malých Žernosekách (případně si zajet na přívoz do Lovosic), proto je výlet možné uskutečnit jen v období kdy funguje alespoň jeden z těchto přívozů - info k přívozům najdete na www.stredohori.cz.

 

Tento cyklovýlet jsme projeli a natočili s oblíbeným pořadem CYKLOTOULKY - celý díl si můžete pustit zde.

 

Délka výletu: 48 km; Stoupání: 600 m, Klesání: 600 m

Trasa: Ústí nad Labem – Podlešín – Stebno – Dubice – Radejčín – Kletečná –
Hrušovka – Chotiměř – Oparenské údolí – Malé Žernoseky – Velké Žernoseky
(přívozem) – Ústí nad Labem

Přesná trasa na mapy.cz zde.

 

 

profil